Гуртки

Гурток «Економіка, організація й управління хімічним і біотехнологічним виробництвами»

На кафедрі діє науковий гурток «Економіка, організація і управління хімічним і біотехнологічним виробництвами» наукового спрямування НОН/129/2023 від 14.04.2023, керівники доц. Підлісна О.А., доц. Ткаченко Т.П.
Мета діяльності – формування у студентів навичок економічного мислення; формування у студентів технічних напрямів підготовки навичок управлінської діяльності; дослідження шляхів розвитку хімічної промисловості України і тенденцій біотехнології.

Відповідно до наказу №НОД 160/24 від 16.03.2024 про зміну складу керівників гуртка у складі гуртка наукового спрямування «Економіка, організація і управління хімічним і біотехнологічним виробництвами» була сформована секція «Цікава економіка у соціальних мережах», керівник к.е.н., ст.викладач Покровська Н. М.

Тематика досліджень 2024 року

  1. Оцінка ефективності розвитку зеленої хімії, формування підходів до вибору систем і реалізація їх у промисловості;
  2. Економічне обґрунтування розробки і впровадження технологій хімічної і біоінженерії в умовах циркулярної економіки;
  3. Формування і впровадження технологій дискретного виробництва із застосуванням методів економічного аналізу

Результати

  • Чисельність 15 осіб.
  • Індивідуальна і колективна робота студентів у напряму тем дослідження Формування результатів розробок у вигляді економічних частин дипломних проєктів магістрів і бакалаврів.
  • Участь у ХХІIІ Міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток підприємництва як фактор зростання національної економіки», 23 листопада 2024.
  • Робота у складі міжнародного проєкту BUP «Балтійський університет» для освіти у напряму сталого розвитку, 2024/25 н.р. https://bup.fi/courses-for-teachers/bup-teachers-course/ https://icd.kpi.ua/?p=18425

Приклади робіт студентів

  1. Оцінка ефективності розробки і впровадження систем зберігання водню.

При переході на водневу економіку виникає питання безпекового поводження із отриманою речовиною. Розробка і впровадження специфічних систем зберігання водню є нагальною потребою сучасного розвитку світової економіки.

Результати дослідження представлені у роботі:

Глушко О., Підлісна О. Місце і роль України у водневій стратегії ЄС. Розвиток підприємництва як фактор росту національної економіки: Матеріали ХХІІІ Міжнародної̈ науково-практичної̈ конференції̈ 23 листопада 2024 року, Київ [Електронний ресурс] , 2024, №23. С. 118. URL: https://conf-keip.kpi.ua/issue/view/18662

  1. Економічна оцінка доцільності і ефективності формування і впровадження технологій дискретного виробництва на прикладі автономних систем водозабезпечення господарств

В умовах складного господарювання з метою забезпечення життєдіяльності суспільства сформувалася потреба запровадження персоналізованих систем водозабезпечення населення. Ця проблема посилюється із збільшенням терміну експлуатації наявних систем централізованого водопостачання.

Персоналізовані системи водопідготовки, водоочищення, постачання і водовідведення потребують аналізу економічної доцільності реалізації, ефективності  функціонування і обслуговування.

Робота виконується у напрямах оптимізації потужності устаткування, оптимізації працемісткості на всіх етапах реалізації проєктів.

Результати досліджень представлені у дипломних проєктах здобувачів освіти ХТФ бакалаврського рівня. Результати ринкових досліджень і експертні оцінки представлені у магістерських дисертаціях професійного і наукового спрямування добувачів освіти ХТФ за ОПП «Хімічні технології неорганічних, електродних матеріалів та водоочищення», ОНП «Хімічні технології та інженерія».

Тематика досліджень 2023 року

1. Формування критеріальних підходів до оцінки доцільності функціонування малих, середніх та великих підприємств у промисловості в умовах циркулярної економіки.
2. Дослідження особливостей функціонування хімічної промисловості України в умовах війни.
3. Дослідження можливостей «зеленої» енергетики в рамках стратегії розвитку України.

Приклади конкурсних робіт студентів: приклад 1, приклад 2